Akce pro klienty

Toreal s.r.o.

Bazální stimulace


Předpokladem je práce s autobiografií (historie klienta, informace o návycích klienta, jeho hodnotách, zálibách, životních zkušenostech atd...).

V našem zařízení pracujeme s konceptem a prvky Bazální stimulace od roku 2016.

V současné době máme několik proškolených pracovníků v Základním kurzu, Nástavbovém kurzu a Prohlubujícím kurzu Bazální stimulace.

Ve vzdělávání našich zaměstnanců nadále pokračujeme a zavádíme aktivně do praxe.


Bazální stimulace je vědecký pedagogicko - ošetřovatelský koncept, který podporuje lidské vnímání, komunikaci a pohybové schopnosti člověka. Základním principem konceptu je zprostředkovat člověku vjemy  ze svého těla a stimulací vnímání organismu mu umožnit lépe vnímat okolní svět a poté s ním navázat komunikaci.

U klientů s nezvratnými změnami jejich tělesného a duševního stavu výrazně podporuje kvalitu jejich života.

Canisterapie

01.01.2019

Radost a potěšení ze čtyřnohých přátel je pro naše klienty každých čtrnáct dní příjemným zpestřením všedního dne.

Na výrobě dekorací se podílí velká část klientů. Dokáží vytvořit překrásnou výzdobu, která přispívá k výzdobě zařízení.

Pravidelně - každý druhý týden se střídají faráři Petr Bauchner z Římskokatolické církve a Lukáš Bujna z Církve československé husitské.

Eva a Vašek

02.10.2017

Díky Městskému úřadu v Sokolově byla uspořádáno vystoupení známého dua Eva a Vašek, jejichž produkce je zaměřena na lidové písně, starší české
i zahraniční melodické písně.

Zpěvačka Eva Haufová a spol. k nám dojíždí jednou za měsíc v odpoledních hodinách. Písně jsou vybírány pro věkovou skupinu našich seniorů z oblasti žánrů lidových písní, dechovek, trampských, country a staršího popu.Oblíbené jsou zejména písničky na přání.

Do našeho Domova přijíždějí děti ze školek a škol v okolí, aby našim seniorům zpříjemnili všední den svými vystoupeními .