Akce pro klienty

 najdete nás i na facebooku: www.facebook.com/torealfcb/

Bazální stimulace


Předpokladem je práce s autobiografií (historie klienta, informace o návycích klienta, jeho hodnotách, zálibách, životních zkušenostech atd...).

V našem zařízení pracujeme s konceptem a prvky Bazální stimulace od roku 2016.

V současné době máme několik proškolených pracovníků v Základním kurzu, Nástavbovém kurzu a Prohlubujícím kurzu Bazální stimulace.

Ve vzdělávání našich zaměstnanců nadále pokračujeme a zavádíme aktivně do praxe.


Bazální stimulace je vědecký pedagogicko - ošetřovatelský koncept, který podporuje lidské vnímání, komunikaci a pohybové schopnosti člověka. Základním principem konceptu je zprostředkovat člověku vjemy  ze svého těla a stimulací vnímání organismu mu umožnit lépe vnímat okolní svět a poté s ním navázat komunikaci.

U klientů s nezvratnými změnami jejich tělesného a duševního stavu výrazně podporuje kvalitu jejich života.

Jako každý rok do našeho zařízení zavítají čerti, Mikuláš
a andělé. Svojí přítomností připomněli všem klasickou staročeskou tradici
a blížící se vánoční svátky.

Pravidelně - každý druhý týden se střídají faráři Petr Bauchner z Římskokatolické církve a Lukáš Bujna z Církve československé husitské.

Manželé Gregorovi nás přijíždějí navštívit každý měsíc. Svým bohatým repertoárem - složeným převážně z trampských a lidových písní, vždy zaujmou a pobaví všechny klienty v zařízení.

Na výrobě dekorací se podílí velká část klientů. Dokáží vytvořit překrásnou výzdobu, která přispívá k výzdobě zařízení.

Děti z mateřské školy v Královském Poříčí jsou u nás vždy mile vítány. Kromě toho, že k nám přijíždějí se svým nacvičeným kulturním programem, dokazují, že jsou i zdatnými pomocníky při výrobě tematické výzdoby.